Róberta Sedláka zaradili medzi najvplyvnejších mediálnych manažérov. Čím si vyslúžil prestížne ocenenie?

CEO Dobrých médií Róbert Sedlák.

Redakcia odborného magazínu Stratégie každoročne zostavuje rebríček TOP 30 najvplyvnejších mediálnych osobností Slovenska. V rebríčku za rok 2022 sa po prvý raz ocitol aj zakladateľ a CEO mediálneho domu Dobré médiá Róbert Sedlák.

Medzi „kráľov slovenských médií“, ako rebríček nazvali Stratégie, Róberta Sedláka zaradili po prvý raz za takmer 11 rokov jeho pôsobenia na slovenskom mediálnom trhu. Vyzdvihli pritom fakt, že portál Dobré noviny denne navštívi približne 400-tisíc čitateľov a pravidelne sa objavuje medzi TOP 10 najnavštevovanejšími webmi. Stratégie tiež pripomenuli nedávne spustenie rozhlasovej stanice Dobré rádio, ktoré taktiež patrí do portfólia značky Dobré médiá.

„Moje zaradenie do tohto prestížneho rebríčka vnímam ako veľkú česť a uznanie za dlhoročnú prácu nielen mňa, ale aj mojich skvelých kolegov, bez ktorých by náš mediálny dom nikdy nedosiahol také významné postavenie na trhu,“ uviedol na margo najnovšieho rebríčka Róbert Sedlák.

Rebríček TOP 30 mediálnych osobností za rok 2022 ovládli predovšetkým manažéri slovenských televízií, zastúpenie v ňom však majú aj manažéri z rádií, printových či online médií. Magazín ho zverejnil vo svojom decembrovom vydaní.