Do médií sa vracia známa športová moderátorka Petra Ázacis. Moderuje podcast Dobrých novín

„Šatňa je nielen miesto, kde športovci odkladajú svoje oblečenie, ale aj pocity a emócie. Za jej dverami zostávajú kamery, fanúšikovia a občas aj nepríjemné otázky novinárov. V mojej šatni sa síce športovci otázkam nevyhnú, no vládne v nej pohoda a najmä pocit, že môžu byť sami sebou,“ hovorí moderátorka Petra Ázacis v úvode nedávno publikovaného prvého dielu podcastu V šatni s Petrou. Takto Dobré noviny odštartovali svoju podcastovú ponuku.

Prvým hosťom Petry Ázacis bola hokejová legenda, Zdeno Cíger. Nerozprávala sa s ním len o kariére hráča a trénera. Zaujímalo ju jeho súkromie, názory na pálčivé témy v slovenskom hokeji a jeho práca s talentovanými deťmi zo sociálne slabších rodín.

„Na Slovensku existujú podcasty, ktoré sa venujú konkrétnym športom. Chýbal však celoplošný slovenský podcast o športe. Podcast V šatni s Petrou sme postavili na úžasných skúsenostiach, osobných kontaktoch so športovcami a prirodzenosti, ktoré dlhoročná športová moderátorka a komentátorka Petra Ázacis má,“ hovorí Martin Dančiak, šéfredaktor portálu Dobré noviny, ktorý stojí za produkciou podcastu.

Príjemný osobný rozhovor

Športovkyňa, športová komentátorka a moderátorka, Petra Ázacis sa v podcastoch bude rozprávať nielen so svetovou triedou športovcov. Priestor dostanú aj zaujímaví a inšpiratívni ľudia, ktorí pracujú na pozadí športu od masérov až po funkcionárov. Moderátorka si tiež posvieti na športy, ktoré u nás nie sú práve masovo populárne.

„Petra sa nebojí smiať, ak to tak cíti. Športovci ju poznajú a majú radi. Myslíme si, že podcast s ňou a jej hosťami v tomto smere vypĺňa akúsi dieru, niečo, čo nám na Slovensku doteraz chýbalo,“ hovorí Martin Dančiak. Ten má s tvorbou a dramaturgiou podcastov dlhoročné skúsenosti. V minulosti napríklad produkoval výpravné a úspešné Kriminálne spisy či objaviteľský podcast Už sme tam?  

„Slováci majú radi podcasty. Veľa ľudí ich počúva na dennej báze, aj preto pripravujeme ďalšie zaujímavé podcasty, cez ktoré si k nám môžu nájsť cestu,“ dodáva šéfredaktor portálu Dobré noviny Martin Dančiak.

Podľa analýzy portálu skpodcasty.sk, v súčasnosti exituje vyše 2400 slovenských podcastov. Pritom pred piatimi rokmi ich bolo asi iba 500. Na najpoužívanejších podcastových aplikáciách je dostupný už aj podcast V Šatni s Petrou a dá sa tiež vypočuť aj cez stránku portálu dobrenoviny.sk.