Polovicou Slovenska sa budú šíriť len dobré správy. Dobré rádio rozširuje pokrytie

Odvážny koncept rádia zameraného výlučne na šírenie dobrých správ rastie do celoslovenského média. Dobré rádio v stredu získalo 7 frekvencií a po novom si ho poslucháči konečne naladia aj na východe Slovenska. „Žijeme unikátnu dobu plnú smutných a negatívnych správ, ktoré sa šíria zo všetkých médií. Našim vysielaním chceme Slovensku prinášať nádej a upozorniť, že na svete sa neprestali diať aj dobré veci,“ konštatuje Róbert Sedlák, šéf Dobrých médií, pod ktoré patrí aj Dobré rádio. Rada pre mediálne služby mu pridelila sedem nových frekvencií.

Programový riaditeľ, Adam Bačkor, sa teší, že si Dobré rádio konečne budú môcť vypočuť aj poslucháči na východe Slovenska. Foto: P. Baranovičová, V. Pleštinská

Dobré rádio si onedlho budú môcť naladiť poslucháči aj v Prešove či Košiciach. Vďaka internetovému vysielaniu tam rádio už má vybudovanú poslucháčsku základňu. „Teším sa, že Dobré rádio po necelom roku vysielania meníme na relevantnú multiregionálnu stanicu,“ hovorí Adam Bačkor, programový riaditeľ Dobrého rádia. Dobré rádio už vysielaním pokrýva najväčšie slovenské mestá a dopravné tepny Slovenska, diaľnice D1 a R1. Novozískané frekvencie sa týkajú miest Košice, Prešov, Domaša, Liptovský Mikuláš, Zvolen, Žarnovica a Brezno. Rádio naďalej vysiela cez internet a streamovacie aplikácie.

 „O frekvencie na východe Slovenska sa usilujeme už niekoľko rokov, žiadali sme o ne celkovo štyri razy. Máme radosť, že to konečne vyšlo a vážime si túto dôveru licenčnej rady,“ hovorí Róbert Sedlák.

Programový riaditeľ Dobrého rádia Adam Bačkor a šéf Dobrých médií Róbert Sedlák na online verejnom vypočutí pred Radou pre mediálne služby. Foto: S. Mabena

Takmer rok vysiela Dobré rádio na deviatich frekvenciách na Západom a Severnom Slovensku. Patrí do mediálnej skupiny Dobré médiá, ktorá na slovenskom mediálnom trhu pôsobí od roku 2012, keď na trh vstúpila so svojím spravodajským webom dobrenoviny.sk.

Dobré rádio vysiela od jesene 2021. „S vysielaním v éteri začalo Dobré rádio z bratislavského štúdia symbolicky 17. novembra 2021. Za necelý rok sme poslucháčov dokázali upútať rannou aj poobednou šou, moderátorskými osobnosťami aj sociálne ladenými súťažami,“ hovorí Adam Bačkor, ktorý je zároveň aj moderátorom Dobrého rádia.