Naše riešenie

Klientovi sme navrhli sériu 3 natívnych článkov, ktoré v synergii dokážu posilniť či vybudovať brand medzi našimi čitateľmi efektívnejšie ako „jednorazový“ text. Návrh klientskeho riešenia dokonale naplnil náš predpoklad. Benefity pribúdali postupne. Tretí článok odštartoval najvyššie predaje cez e-shop za celý rok. V každom z sme upriamili pozornosť čitateľov na iný benefit.


Koncept článku

Vzhľadom na intenzívnu vlnu pandémiu, ktorá v čase prípravy prvého textu zatvorila kaderníctva a ostaté salóny, sme v prvom článku navrhli upriamiť pozornosť čitateľa na kolagén a jeho pozitívne účinky na krásu. Pripravili sme ho v línii: Ako sa postarať o odrastené, neupravené vlasy? Ako o unavenú mdlú pleť, ktorej chýba pravidelná starostlivosť v salónoch? Mnohé ženy riešili v danom čase práve tieto otázky. Ako prvý sme sa preto rozhodli venovať sa fenoménu „krásy“, za ktorým môže stáť aj kvalitný kolagén.
Do článku sme oslovili externých odborníkov z radov lekárov a expertov na krásu. S čitateľkami Dobrých novín sa podelili o tipy, pomocou ktorých mohli svojim vlasom, pleti a nechtom dopriať kvalitnú starostlivosť aj v domácom prostredí. Užívanie kolagénového prípravku bol jedným z nich.

Výsledky

Facebook Dobré noviny

4x násobne vyššia návštevnosť stránky bionutrian.com v prvé dni po publikovaní článku

„Spoluprácu s Dobrými novinami hodnotím vysoko pozitívne. Stretla som sa nielen s vysoko profesionálnym, ale aj s veľmi ľudským prístupom. Články sú písane s citom, úplne reflektujú postoje a hodnoty, ktoré som chcela čitateľom odkomunikovať. Výpovede odborníkov z rôznych oblastí dodávajú textom autenticitu a nenútenosť zároveň. Rozhodnutie ísť do 3 kombinácie článkov bolo správne. Hoci každý formát priniesol iné výsledky, vedeli sme otestovať publikum, formát, aj obsah, ktorý funguje. Aj 7 mesiacov od publikovania posledného natívneho článku evidujem z článku návštevnosť na mojom e-shope a aj také dlhé obdobie po publikovaní mi z článku stále pribúdajú objednávky.“

Regina Kostolná
zakladateľka a majiteľka značky Bionutrian