Naše riešenie

Článok sme navrhli vytvoriť v aktuálnom duchu. V tom čase práve začínala hubárska sezóna a šanca „stretnúť“ medveďa hnedého bola reálnejšia nielen pre 360 slovenských obcí v pásme vyššieho rizika výskytu medveďa hnedého, ale aj na potulkách lesmi či na hubách. Na „hlavného hrdinu“ nášho článku sme si preto posvietili komplexne. Predstavili sme jeho povahové rysy, riziká blízkeho stretnutia, prevenciu vrátane presnejšieho triedenia odpadov až po rady, ako a zachovať, keď ho stretneme „tvárou v tvár“.


Koncept článku

Článok sme pripravili ako rozhovor s jedným z najpovolanejších odborníkov na medveďa hnedého, s Jaroslavom Slašťanom zo Zásahového tímu pre medveďa hnedého. Pútavými a praktickými informáciami experta sme vtiahli čitateľa do deja, ponúkli mu praktický a užitočný „rýchlokurz prežitia“ a rady, ako môže každý z nás ešte efektívnejšie nakladať s odpadom. Článok dosiahol rekordnú čítanosť aj zdieľania na našom Facebooku.

Výsledky

Facebook Dobré noviny

„Spoluprácu s portálom dobrenoviny.sk si veľmi vážime a máme z nej radosť. Vysoká čítanosť reportáží na naše odpadárske témy je pre nás veľmi motivujúca. Sme presvedčení, že prispieva k zvyšovaniu povedomia verejnosti o zodpovednom prístupe k odpadom. Niektoré z reportáží zarezonovali tak silne, že nám utkveli v pamäti a budeme na ne nadväzovať aj naďalej. Mali desaťtisíce čítaní a tisícky zdieľaní na Facebooku. Aj ďalej budeme s radosťou pokračovať v spolupráci so skúsenými a zanietenými redaktormi Dobrých novín na ďalších zaujímavých reportážach na témy ako je predchádzanie vzniku odpadov, ich správne triedenie, ale aj recyklácia.“

Marek Brinzík
NATUR-PACK