Dobré rádio posilňuje pokrytie pod Tatrami. Liptovský Mikuláš ladí najnovšie hity a len dobré správy na vlastnej frekvencii

Región Liptova pokrýva Dobré rádio po novom až dvomi frekvenciami. K Ružomberku, v ktorom Dobré rádio vysiela už tretí rok, v stredu pribudol samostatný vysielač v Liptovskom Mikuláši. Stanica tiež sľubuje skoré spustenie ďalších vysielačov.

Moderátori rannej šou Miška „Kicka“ Kicková a Adam Bačkor zobúdzajú poslucháčov každý pracovný deň už od 5:30. (Foto: Dobré médiá)

Dobré rádio zamerané na šírenie len dobrých správ potvrdzuje svoju povesť rekordéra v rýchlosti spúšťania nových frekvencií. Iba minulý týždeň uviedlo do prevádzky svoj prvý východoslovenský vysielač v Prešove a už niekoľko dní po získaní právoplatného povolenia na prevádzku spustilo v stredu vysielanie aj na frekvencii 88,9 MHz v Liptovskom Mikuláši a okolí. Stanica avizuje, že rovnakým tempom v najbližších dňoch sprevádzkuje aj ďalšie vysielače v rôznych častiach krajiny.„S Liptákmi sa dobre poznáme. Vďaka našej frekvencii v Ružomberku im robíme spoločnosť už niekoľko rokov a máme radosť z neustále rastúceho počtu poslucháčov v tomto regióne. Na Liptove sú najnovšie hity a len dobré správy skrátka doma a získavajú tu čoraz silnejšie trhové postavenie, preto je prirodzené a dôležité posilňovať pokrytie práve v tomto regióne. Frekvencia v Liptovskom Mikuláši pomôže skvalitniť príjem nielen v samotnom meste, ale aj v jeho okolí, kde ružomberská frekvencia pre svoju vzdialenosť neposkytovala dostatočne kvalitný a nerušený príjem. Na Liptove tak vznikne kompaktné pokrytie signálom Dobrého rádia naprieč celým regiónom,“ hovorí Róbert Sedlák, CEO mediálneho domu Dobré médiá, pod ktorý patrí aj Dobré rádio.

Poslucháčov pri ceste domov z práce či zo školy každé popoludnie sprevádza Katka Andrejcová. (Foto: Dobré médiá)

„Známi sme nielen svojím spravodajstvom, naším naratívom a prístupom, ale aj hudbou, na ktorej si dávame záležať. Sme lídrom v nasadzovaní najnovších singlov priamo do éteru. Najnovšie hity hráme ako prví a dobré správy prinášame ako jediní,“ približuje profiláciu stanice Adam Bačkor, programový riaditeľ Dobrého rádia.

V súčasnosti má Dobré rádio pridelených 16 frekvencií v rôznych lokalitách od Bratislavy až po východné Slovensko. Na trh vstúpilo 17. novembra 2021, kedy spustilo vysielanie na jednej frekvencii v Nitre a odvtedy svoje pokrytie kontinuálne rozširuje do všetkých kútov krajiny, pričom sa chce postupne stať celoplošnou rozhlasovou stanicou. Dobré rádio je súčasťou mediálneho domu Dobré médiá, ktorý patrí medzi najvýznamnejších prevádzkovateľov internetových médií na Slovensku a svoje pôsobenie teraz rozširuje aj do segmentu rádií.