Martin Dančiak

Šéfredaktor

Skúsený a nesmierne ľudský šéfredaktor nášho redakčného tímu pôsobil takmer osem rokov v televízii TA3, kde vystriedal viaceré pozície a končil tam ako vedúci vydania. Ďalších päť rokov viedol z pozície šéfredaktora spravodajský portal tvnoviny.sk a web markiza.sk. Neskôr ho zlákali podcasty, pre Rádio Expres vymyslel a produkoval viaceré podcasty, vrátane úspešných Kriminálnych spisov, či výborného objaviteľského podcastu Už sme tam? Stojí tiež za nápadom a realizáciou podcastového projektu Podmaz.sk a má aj vlastný podcast, ktorého meno si však drží v prísnej tajnosti.
Ako veľký milovník futbalu s kamarátmi založili vlastný futbalový klub: Futbalová komunita Kozmos. Už niekoľko sezón hrajú šiestu ligu. Okrem práce, na ktorú má „hlavu, srdce, aj nos“, je hrdý na svojho päťročného syna Adama, „ktorý je strašne super“.
Študoval Masmediálnu komunikáciu na UCM v Trnave, ale štúdium dokončil na Fakulte sociálnych a ekonomických vied Univerzity Komenského, kde vyštudoval Európske štúdiá a medzinárodné vzťahy. Ak si popri dennom vedení redakcie nájde čas aj na autorské písanie, najväčšiu radosť mu robia veľké profilové rozhovory.